Együttműködés elosztott adatokon - Federált tanulás és lehetőségei workshop

Dr. Tényi Ákos, az E-group Smart Data csoportjának vezetője zártkörű workshopot az Amerika Kutatóintézet meghívására az Egyetem kutatóinak és érdeklődőinek.

Az előadáson elhangzott, hogy becslések szerint a köz-, a magán- és az üzleti szféra által létrehozott adatok mennyisége várhatóan az ötszörösére növekszik majd 2018 és 2025 között. Alapvető probléma azonban, hogy ma a hasznosítható adathalmazok jelentős része izoláltan keletkezik és adatsilókban van tárolva, közös hasznosításuk céljából való hozzáférést tovább korlátozzák egyéb személyes adatok kezelésére vonatkozó jogszabályok (pl. GDPR). Az előadásban bemutatásra kerülnek az elkülönítetten kezelt, érzékeny adatokhoz való federált, az adat-érzékenységet megőrző (’privacy-preserving’) hozzáférés lehetőségei, különös tekintettel a gépi tanulási algoritmusok, AI modellek fejlesztésére és azok validálására.

Címkék: AKI