Okostelefon-függőség a magyar társadalomban

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézete (NKE ITKI) tavaly novemberben mérte fel a magyar társadalom okostelefon-függőségét. A kutatásból kiderül, hogy a teljes magyar lakosság 25%-a, tehát minden negyedik ember teljes mértékben vagy inkább okostelefon-függőnek tartja magát. Különösen magas az okostelefon-függőség a 30-39 éves korosztály esetében, hiszen e korcsoporton belül a válaszadók mintegy 40 százaléka tartja magát függőnek okoskészülékétől. Utóbbi korosztályhoz tartozók közül minden ötödik válaszadó számolt be arról, hogy autóvezetés közben, például forgalmi dugóban vagy piros lámpánál rendszeresen a mobiltelefonjához nyúl, de a válaszadók harmada filmnézés vagy családi ebéd közben sem tudja megállni, hogy ne ellenőrizze üzeneteit vagy ne olvassa el a híreket.

A telefonos adatfelvétellel történő kutatás reprezentatív a magyar lakosságra kor, nem, iskolai végzettség és településtípus szerint egyaránt. Az NKE kutatóintézete rendszeresen végez reprezentatív hazai kutatásokat az információs társadalom terén.

Bővebb információ a kutatásról IDE kattintva érhető el.

Címkék: ITKI