Amerikai politológus az NKE-n

Az amerikai szakember a Dallasi Egyetemen politikatudományt oktat, valamint helyettes szerkesztője és társalapítója az American Affairs magazinnak. Gladen Pappin a Mathias Corvinus Collegium meghívására érkezett Magyarországra és programja részeként látogatott el a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre. A Ludovikán Koltay András rektor mutatta be röviden az intézményt, amelynek kutatási tevekénységéről is beszélt. Az Eötvös József Kutatóközpont (EJKK) munkájáról Török Bernát igazgató szólt részletesebben, hangsúlyozva, hogy mennyire fontos számukra a közép-európai térséggel kapcsolatos kutatómunka. Az EJKK vezetője szólt arról is, hogy a történelmi és politikai vetületek mellett a térség gazdasági folyamatainak vizsgálata is kiemelt feladatuk.

Gladen Pappin az elmúlt időszak közéleti eseményeit összegezte, de szólt arról is, hogy milyen jövőbeli irányvonalakat lenne érdemes követnie a közép-kelet-európai régiónak. A megbeszélésen szó volt az amerikai elnökválasztás eredményéről, különösen arról, hogy mindez hogyan befolyásolhatja az európai politikát. A szakemberek eszmét cseréltek a gazdasági, társadalmi, technológiai fejlődéssel összefüggő aktuális kérdésekről is, de szóba került a közösségi média építő, de sokszor romboló hatása is.

Szöveg: Szöőr Ádám

Címkék: EJKK